شرکت هیولت – پکارد یا آنطور که امروزه از آن یاد میشود HP در واقع توسط دو دانشجوی همکلاسی در دانشگاه آستنفورد به نامهای دیوید پکارد و ویلیام هیولت و با سرمایه ابتدایی ۵۳۸ دلار پایه گذاری شد.همت و تلاش این دو نفر باعث شد که سرمایه اندک آنها بعد از حدود هفتاد سال به ۹۰ میلیارد دلار برسد. در حال حاضر این شرکت در بیشتر از ۱۶۰ کشور جهان فعالیت میکند
نام شرکت نیز به طور اختصاری از حروف اول نام خانوادگی این دو نفر گذاشته شد و بدین سان HP در منطقه کالیفرنیا تاسیس شد شرکتی که بعدها دهها و صدها زیر مجموعه برای خودش ایجاد کرد و یکی از قطبهای بزرگ صنعت کامپیوتر در دنیا شد و گاراژ کوچکی که هیولت و پکارد در آن اولین محصول خود را تولید کردند به عنوان تنها نماد شرکت و محل تولد دره سیلیکون شناخته میشود.
هفتاد سال گذشت و اچ پی هنوز هم در مسیر تحولات فناوری در صنعت الکترونیک پیشگام است.بعد از ادغام این شرکت با شرکت بزرگ کمیک اچ پی توانست در بسیاری از حوزه های تولیدی و خدماتی جایگاه برتر را به دست آورد و رقابت تنگی را با IBM داشته باشد.
راز موفقیت HP در کارکنانش بود نه در محصولاتش .هیولت و پکارد فهمیدند که اگر مدیران کارکنان خود را باور کنند و در رویاهایشان شرکت کنند و بگذارند که آنها به طور کامل از استعدادهای خود استفاده کنند آنها میتوانند کارهای بزرگی انجام دهند و این باور راز موفقیت HP بود.
فیورنیا کارولینا مدیر عامل سابق اچ پی معتقد است که ویژگی اصلی در موفقیت اچ پی نو آوری ، صداقت و درستی و احترام است.

سرور

شرکت بلوکات با دارا بودن گواهی رتبه بندی از شورای عالی انفورماتیک و با انگیزه دستیابی به مفهوم حقیقی ارائه خدمات در زمینه انفورماتیکی با بهترین کیفیت در سطح توانمندیهای شرکت، ارائه دهنده جدیدترین سرورهای HP می باشد . این شرکت علاوه بر فروش ، با همکاری شرکتهای معتبر داخلی و خارجی و برخورداری از شبکه وسیع پشتیبانی ، همواره پاسخگوی نیازهای مشتریان خود در سراسر ایران در کم ترین زمان ممکن می باشد.

سرور های Hp Proliant

Server های proliant به علت قابلیتهای گسترده شان مدت زمان زیادی است که شناخته شده اند. ابداعات hp در حالی که به مشتریان در مدیریت ریسک ها و پیچیدگی ها کمک می کند، راه حل ها و platform هایی را آماده میکند که کارایی مرکز داده ها را بهبود می بخشد به خصوص server های proliant سری ۳۰۰ و ۵۰۰ که برای بالا بردن کارایی طراحی شده اند.

در رجحان HP بر دیگر رقبا نظیر IBM، Sun و Dell با مراجعه به گزارش IDC و Gartner و بررسی بازار ایران موارد زیر بوده است:

  • قیمت مناسب در مقابل کارایی بالا
  • سیستم برق و سرمایش مناسب
  • توانمندی سرور های Proliant، Integrity و Blade
  • پشتیبانی فنی مناسب
  • توانمندی نیرو های داخلی به دلیل سهم بازار ۸۰% سرور های hp در ایران
  • درصد بالای سازگاری با سایر تجهیزات شبکه
  • درصد بالای سازگاری با سیستم عامل ها و نرم افزار های کاربردی روز
  • مدیریت از راه دور از طریق پورت iLO2
  • Plug&Play بودن تجهیزات نظیر HDD، ODD، Fan، کارتهای مختلف و غیره